Призов на строкову військову службу до ЗСУ

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (частина перша статті 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

Терміни здійснення призову (призовів) на строкову військову службу визначаються Указом Президента України. Зазвичай весняний призов припадає на  квітень-травень, а осінній – на жовтень-листопад.

Військовий обов’язок не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, втім вони мають право проходити військову службу у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.

Існує чотири підстави, за якими можливо відстрочити призов на строкову військову службу (за рішенням районної (міської) призовної комісії), а саме: за сімейними обставинами; за станом здоров’я; для здобуття освіти; продовження професійної діяльності.

Довідково: дані щодо чисельності резервістів ЗСУ – тут; дані щодо спискової чисельності офіцерського складу ЗСУ – тут; дані щодо кількості жінок-військовослужбовців в ЗСУ – тут.

Джерела даних:

  1. Інформаційний бюлетень “Біла книга – 2019-2020. Збройні Сили України, Держспецтрансслужба” підготовлений робочою групою фахівців Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.
  2. Видання “Біла книга-2017. Збройні Сили України” підготовлене авторським колективом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
  3. Видання “Біла книга – 2013. Збройні Сили України” підготовлене авторським колективом працівників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
  4. Інформаційний бюлетень “Біла книга 2021. Оборонна політика України” підготовлений робочою групою фахівців Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.
Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
07 Травня 2022

Чисельність резервістів ЗСУ

07 Травня 2022

Стан фінансування потреб ЗСУ, грн.

07 Травня 2022

Спискова чисельність офіцерського складу ЗСУ

07 Травня 2022

Кількість жінок-військовослужбовців в ЗСУ