Спискова чисельність офіцерського складу ЗСУ
Військовослужбовці, резервісти та військовозобов’язані поділяються на рядовий склад, сержантський і старшинський склад та офіцерський склад.
Зокрема, офіцерський склад включає молодший офіцерський склад, старший офіцерський склад, вищий офіцерський склад.
Армійські військові звання молодшого офіцерського складу: молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант, капітан.
Корабельні військові звання молодшого офіцерського складу: молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант, капітан-лейтенант.
Армійські військові звання старшого офіцерського складу: майор, підполковник, полковник.
Корабельні військові звання старшого офіцерського складу: капітан 3 рангу, капітан 2 рангу, капітан 1 рангу.
Армійські військові звання вищого офіцерського складу: бригадний генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал.
Корабельні військові звання вищого офіцерського складу: коммодор, контр-адмірал, віце-адмірал, адмірал.
Довідково: дані щодо чисельності резервістів ЗСУ – тут; дані щодо призову громадян України на строкову військову службу до ЗСУ – тут; дані щодо кількості жінок-військовослужбовців в ЗСУ – тут.
Джерела даних:
- Дані за 2005 р. згідно з Щорічником “Біла книга 2005: оборонна політика України” підготовленим авторським колективом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
- Дані за 2014-2016 рр. згідно з Виданням “Біла книга-2017. Збройні Сили України” підготовленим авторським колективом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
- Дані за 2017-2021 рр. згідно з Інформаційним бюлетнем “Біла книга 2021. Оборонна політика України” підготовленим робочою групою фахівців Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.