18 листопада 2022

Після скасування «нульового розмитнення» імпорт авто впав в 8 разів

За 3 місяці після скасування так званого «нульового» розмитнення (від 1 липня 2022 року), митне оформлення пройшли 41,2 тисячі вживаних легковиків. З них найбільше (15,1 тис.) — у серпні, а найменше (11,2 тис.) — у липні. На піку дії «нульового розмитнення», у травні та червні з-за кордону привезли 93,6 тис. та 138,2 тис. вживаних легкових машин відповідно. Дані опублікувала спілка “Інститут досліджень авторинку”.

Динаміка імпорту вживаних легкових авто, січень-вересень 2022 року

Так, із липня по вересень включно сукупна митна вартість усіх вживаних авто, які пройшли митне оформлення протягом цього періоду, склала 11,8 мільярда гривень. По сьогоднішньому офіційному обмінному курсі валют, це близько $322 мільйонів. З них у жовтні — 4,2 мільярда гривень.

Для порівняння, протягом квітня-червня включно сумарна митна вартість усіх імпортованих легковиків склала 33,6 мільярда гривень, або ж понад $1,1 мільярда по тогочасному курсу обміну валют.

Сукупна митна вартість імпортних легковиків автомобілів протягом січня-вересня 2022 року

Середній вік автомобілів, які привозили з липня по вересень, складає 7 років. Тобто йдеться про машини в середньому 2015 року випуску. Ввозити старіші автомобілі у більшості випадків немає економічного сенсу через акцизний податок, що нараховується в залежності від віку авто.

Для порівняння, у травні та червні середній вік імпортних легковиків склав 16 років, тобто в середньому привозили машини 2006 року випуску.

Динаміка зміни середнього року випуску вживаних легковиків, імпортованих з-за кордону, січень-вересень 2022 року

Також на тему:

  1. За час дії нульового розмитнення 83% ввезених авто були вартістю до $6 тисяч
  2. Нульове розмитнення призвело до зростання імпорту дизельних авто до 66%
  3. За півроку ввезено 278 тисяч вживаних автомобілів

Подiлитись