Проєкт Інституту світової економіки Кільського університету (Німеччина) “Ukraine Support Tracker” вже зафіксував зобов’язань іноземних урядів в допомозі Україні на 84,2 мільярда євро.
Так, станом на 3 серпня найбільшими донорами України є Сполучені штати Америки, які пообіцяли 25 мільярдів євро військової підтримки; 9,2 мільярди євро гуманітарної підтримки та 10,3 мільярди фінансової підтримки. На другому місці країни Європейського союзу. Вони зобов’язалися надати 2,5 мільярди євро військової допомоги; 1,42 мільярди євро гуманітарної допомоги та 12,32 мільярди євро фінансової допомоги. На третьому місці Велика Британія, яка пообіцяла 4,03 мільярди євро військової підтримки; 0,38 мільярди євро гуманітарної підтримки; 2,10 мільярди євро фінансової підтримки.
Німеччина пообіцяла військової допомоги на 1,2 мільярди євро; Канада – на 0,93 мільярди євро; Польща – 1,8 мільярди євро.
Водночас, вище вказана лише обіцяна чи задекларована до надання допомога. На практиці її надають поступово. Так, США публічно пообіцяло надати зброї на 8,63 мільярди євро, з яких в Україну доставлено на 2,06 мільярди євро. Водночас, йдеться лише про публічно оголошені поставки. Водночас, Польща з 1,8 мільярди євро задекларованих на постачання зброї на цю ж суму реально вже поставила зброї.
При цьому за часткою допомоги Україні у валовому внутрішньому продукті перше місце займає Естонія — вона пообіцяла Києву підтримку на суму, що становить 0,83% ВВП країни. На другому місці Латвія з показником 0,8% від їх ВВП. На третьому місці Польща з показником 0,49% від ВВП. Четверте місце займає Литва (0,32%), а п’яте місце – Норвегія з показником 0,36%. Частка США становить 0,2% від їх ВВП.
Ukraine Support Tracker перераховує та кількісно визначає військову, фінансову та гуманітарну допомогу, обіцяну урядами Україні в період з 24 січня 2022 року. Він охоплює 40 країн, зокрема країни-члени ЄС, інші члени G7, а також Австралія, Південна Корея, Туреччина, Норвегія, Нова Зеландія, Швейцарія, Китай, Тайвань та Індія. База даних призначена для підтримки фактологічної дискусії про підтримку України.
Водночас, дослідження зосереджене на міжурядових переказах в Україну і не оцінює приватні пожертви чи перекази міжнародних організацій, таких як Червоний Хрест.