12 липня 2022

Україна отримала лише $10 мільярдів міжнародної допомоги з 22 необхідних

Кошти від міжнародної спільноти у березні-червні покрили лише половину потреб бюджету України у 22 млрд доларів. Про це йдеться у розрахунках Центру економічної стратегії на основі даних Міністерства фінансів.


Так, з 22 млрд дол, необхідних на покриття бюджетного дефіциту та погашення боргів у березні-червні, Україна отримала лише 10,2 млрд дол іноземних кредитів та грантів.

Динаміка надходжень дозволяє і надалі розраховувати на принаймні часткове перекриття дефіциту за рахунок міжнародної допомоги протягом другої половини 2022 року.

Наприклад, з урахуванням коштів, що надійшли на початку липня, надходження до бюджету з 24 лютого до 5 липня перевищують 11 млрд доларів.

Загалом, від початку повномасштабної війни, партнери зобов’язалися надати Україні кредити та гранти на 32 млрд доларів.

Зауважимо, що мова йде лише про гроші, що будуть направлені до бюджету України – тобто без урахування коштів на гуманітарну допомогу та військові потреби.

Серед іноземних донорів найбільшими є Європейський Союз та Сполучені Штати. Вони пообіцяли надати Україні більше 10 млрд доларів фінансування кожен. Ці кошти надходитимуть не одномоментно, а траншами протягом декількох місяців, покриваючи частину потреб країни.

Подiлитись