05 травня 2022

Оцінка МОМ: кількість ВПО сягнула 8 мільйонів

Станом на 3 травня внутрішньо переміщеними особами в Україні були 8,029 мільйонів людей, а загалом кількість переміщених осіб складає 13,68 мільйона осіб. До загальної кількості окрім ВПО входять також 5,65 мільйона біженців, які покинули Україну. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

До всього, з непереміщених осіб ще 1,23 мільйона людей обдумають зміну місця проживання внаслідок війни.

Найбільшу кількість ВПО прийняли в Київській та Львівській областях (по 9%), в Дніпропетровській та Хмельницькій областях (по 8%), та в Хмельницькій області (7%).

Водночас, серед ВОП 23% складають мешканці Харківської області, 20% – мешканці міста Київ, 17% – мешканці Донецької області, 12% – мешканці Київської області та 5% – мешканці Миколаївської області.

Серед внутрішньо переміщених осіб 63% складають жінки та 37% чоловіки.

Читайте повний звіт про внутрішнє переміщення в Україні станом на 3 травня 2022 року за посиланням.

Дослідження проведено за результатом репрезентативного експрес-оцінювання загального населення України для збору інформації стосовно потоків внутрішнього переміщення та мобільності, а також для оцінювання місцевих потреб. Опитування загального населення було проведено з 29 квітня по 3 травня шляхом набору випадкових телефонних номерів, завдяки чому було анонімно опитано 2 000 унікальних респондентів віком від 18 років із використанням методу автоматизованого телефонного опитування (CATI). Оцінка спирається на дані про населення Фонду народонаселення ООН (UNFPA), які гуманітарна спільнота розглядає як базове значення для чисельності населення в Україні. Особи, які нині перебувають за межами України, під опитування не потрапили.

Подiлитись