28 вересня 2022

Після великого вторгнення 12% підприємців почали продажі за кордон 

Українські підприємці найбільше продають свої товари та послуги на ринки США (30%), Польщі (27%), Німеччини (13%), Великої Британії (10%), Литви (10%) та Канади (10%). Серед найбільш пріоритетних ринків, які український бізнес розглядає для подальшого розширення географії продажів, – Польща (61%), Болгарія (13%), Велика Британія (13%), Італія (11%) та Молдова (11%). Про це свідчить дослідження Mastercard SME Index. 


Загалом, 28% працюючих підприємців вже продають свої товари чи послуги за кордон. З них 16% розпочали закордонні продажі до великого вторгнення, 12% – після його початку.
При цьому, серед головних потреб підприємці відзначають нестачу нових замовлень та ринків збуту (56%), коштів на розвиток (33%) та необхідність допомоги з логістикою (23%).
Основними бар’єрами, які заважають малому та середньому бізнесу вийти на іноземні ринки, є нестача фінансових ресурсів (29%), профільних знань (27%) та брак виробничих потужностей (12%).

У рамках дослідження Mastercard SME Index, підприємці виділили IT-послуги (49%) як найбільш перспективний бестселер України у світі, що матиме найбільший попит на міжнародній арені. Серед інших потенційних українських бестселерів назвали: український дизайнерський одяг (28%), крафтові продукти (26%) та прикраси, у тому числі ювелірні (23%).


Також по темі:

Дослідження Mastercard: Половина підприємців очікують повного відновлення за 1-3 роки

Подiлитись