20 червня 2022

Українці за кордоном у квітні картками розрахувалися на 75 мільярдів гривень

За кордоном у квітні українці з використанням платіжних карток українських банків витратили приблизно 75 млрд грн, переважна більшість цих коштів – це оплата товарів у POS-терміналах торговельної мережі та отримання готівки в банкоматах вимушеними українськими переселенцями. Дані опублікував Національний банк.

Понад 550 млн операцій на суму 450 млрд грн здійснено з використанням платіжних карток в Україні та за її межами у квітні. Порівняно із січнем кількість операцій зменшилася на 15%, водночас їх сума зросла на 2%.

Понад 505 млн операцій на суму близько 375 млрд грн здійснено з використанням платіжних карток безпосередньо в Україні. Це менше на 20% за кількістю та на 10% за сумою порівняно з січнем. Таке скорочення в умовах війни не є значним та свідчить, що українська фінансова система продовжує стабільно функціонувати, а громадяни мають можливість забезпечувати свої фінансові потреби.

При цьому, 9 із 10 операцій із картками були безготівковими. У квітні частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток у межах України за сумою становила 71% (у січні – 62%). Водночас частка за кількістю безготівкових операцій залишилася майже незмінною – 90% (за січень 2022 року – 91%).


Також по темі:

Приватбанк: витрати на електроніку в квітні-травні зросли до до 6,5%

Дані Альфа-банку: на закордонні розрахунки припадає 28% грошових обсягів

Подiлитись