У березні 2024 року в господарську експлуатацію повернуто майже 23,5 тис. га земель сільгосппризначення після обстеження їх саперними підрозділами урядових та неурядових операторів. Дані опубліковано на сайті Міністерства економіки України.
Загалом у березні 2024 року саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення.
Усього з початку 2024 року обстежено 80,3 тис. га сільгоспземель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га.
Станом на кінець березня 2024 року 80% повернутих площ вже активно використовувалася за призначенням.
Варто зазначити, що в березні 2024 року зросла кількість підрозділів, що здійснювали гуманітарне чи оперативне розмінування, а також кількість залучених до роботи машин розмінування.
Нагадаємо, що у 2023 році станом на 15 грудня українським аграріям повернуто у використання близько 205 тис. га земель сільгоспризначення, які не становлять мінної загрози.
Також повідомлялося, що у 2023 році 18 тис. квадратних кілометрів деокупованих територій України визнали такими, що не становлять загроз з точки зору мінної безпеки, завдяки роботі операторів протимінної діяльності.