У грудні 2024 року, четвертий місяць дії програми “Національний кешбек”, українці накопичили 436 млн грн кешбеку. Дані опублікувало Міністерство економіки України.
Зазначена сума на 180 млн грн більша від листопада. Також накопичений у грудні кешбек майже на 50 млн грн більший, ніж держава виплатила кешбеку за попередні три місяці разом узяті.
Наразі активними користувачами програми є 4,5 млн громадян – вони вже активували в застосунку Дія картки для майбутніх виплат кешбеку.
Найактивнішими учасниками програми залишаються молоді люди віком до 45 років:
- молоді люди (до 45 років) – 57,4%
- середнього віку (від 45 до 60 років) – 22,4%
- старшого віку (понад 60 років) – 20,2%.
При цьому жінки складають 62,3%, чоловіки – 37,7%.
Варто зазначити, що 24 грудня держава виплатила українцям 232 млн грн кешбеку за листопад. Кошти отримали 2 млн людей.
У програмі «Національний кешбек» беруть участь провідні національні торговельні мережі, аптеки, автозаправні станції, а також значна кількість регіональних мереж і окремих магазинів. Кількість виробників, що приєдналися до програми також зросла і наразі становить 1665. Кешбек доступний на 360 тисяч товарів українського виробництва.
До програми долучилися вже 17 банків: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, А-банк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, ПРАВЕКС БАНК, Кліринговий Дім, Радабанк, Райф, Креді Агріколь, ОТР Bank.
Нагадаємо, що через два місяці після запуску програми “Національний кешбек” кількість куплених продуктів харчування українського виробництва зросла на 9,5%.
Також повідомлялося, що у І півріччі 2024 року через мережу торгових терміналів ПриватБанку українці сплатили покупок на суму 451 млрд грн. При цьому витрати на продукти харчування склали 44% від загального обсягу безготівкових оплат.