З лютого 2022 року в Німеччині на 65 тисяч більше українців сплачують внески на соціальне страхування, що вказує на їхнє офіційне працевлаштування. Дані опублікувало видання “Європейська правда” з посиланням на інтерв’ю члена правління Федерального агентства зайнятості Даніеля Терценбаха для DPA.
Ще близько 21 тисячі українців зайняті на так званих міні-роботах (дохід становить до 450 євро на місяць, що дозволяє претендувати на соцвиплати).
Федеральне агентство зайнятості Німеччини вважає, що українські біженці, що прибули в країну з початку повномасштабного вторгнення Росії, допомогли зменшити навантаження на місцевий ринок праці. Це також слугує боротьбі з нестачею кадрів у німецькій економіці. За оцінками Федерального статистичного управління у Вісбадені, з початку повномасштабної війни Росії проти України кількість українців у Німеччині за рік зросла у 7 разів. У 2022 році було зафіксовано близько 1,1 мільйона іммігрантів з України, а чиста імміграція становила 962 тисячі людей.
Нагадаємо, що з початком повномасштабної війни кількість українських біженців у Німеччини у лютому-серпні 2022 року склала 952 тисячі.
Також раніше повідомлялося, що у Німеччині українців, які шукали роботу у червні 2022 року зареєстровано більше 350 тис. Однак менше 10% знайшли роботу. Опитування ifo наводило цифру 22%.