У І кварталі 2026 року Укрзалізниця зазнала збитків на 7,9 млрд грн. Дані опублікувала АТ “Укрзалізниця”.

Обсяги вантажних перевезень у січні-березні 2026 року зменшилися на 6,4% порівняно з аналогічним періодом 2025 року – до 34,8 млн тонн. 

В Укрзалізниці зазначають, що таке скорочення пов’язане з тимчасовим призупиненням роботи металургійних, гірничо-збагачувальних комбінатів та інших підприємств через проблеми з електропостачанням цієї зими. Крім того, ситуацію ускладнили аномальні морози. 

Пасажирські перевезення в далекому сполученні зменшилися на 10% порівняно з І кварталом 2025 року – до 5,8 млн пасажирів. 

Основними причинами такого скорочення стали системні атаки Росії на пасажирські поїзди та залізничну інфраструктуру. Через це тимчасово скорочувалися або змінювалися маршрути руху поїздів.

Додатково ситуацію ускладнили зростання цін на паливо на тлі конфлікту на Близькому Сході та загальна нестабільність ринку. Так, закупівельна вартість дизельного пального у березні зросла майже на 50%.

Крім того, через масовані обстріли української енергетичної інфраструктури, втрату частини генеруючих потужностей та вимогу щодо імпорту електроенергії, щоб стабілізувати ситуацію по країні в цілому, ціни на електроенергію різко зросли. Так, вартість електроенергії збільшилася на 52%. Для Укрзалізниці це принесло додаткові витрати в розмірі 2,58 млрд грн. 

Читайте також

Джерело даних:
t.me