20 жовтня 2022

Карткові витрати українців за кордоном скоротилися на 21%

За останні 3 місяці карткові витрати українців за кордоном, виражені у євро, скоротилися на 21%. Дані опублікував «Альфа-банк».

В дослідження вказується, що значного тиску на купівельну спроможність українців за кордоном завдала девальвація. Втім, у гривневому вираженні витрати з використанням українських карток за кордоном за останні три місяці також зменшилися на 7%, повернувшись на рівень березня.

В дослідженні припускають, що така динаміка розрахунків на тлі зростання кількості біженців пов’язана із подальшим переходом українців на місцеві джерела доходів. Наприклад, у Німеччині, де функціонує потужна система соціальної допомоги та сприяння працевлаштуванню, карткові витрати українців у липні-вересні скоротилися одразу на 36%. При цьому міжнародна статистика за цей же період зафіксувала суттєве зростання кількості українців у Німеччині. Така статистична картина означає непоодинокі випадки повного чи майже повного переходу українців у цій країні перебування на місцеві засоби розрахунків і джерела їхнього поповнення.

Подібні тенденції, хоч і у менших масштабах, спостерігалися і в інших країнах масового перебування українців. Так, у Іспанії та Австрії витрати українськими банківськими картками за 3 місяці скоротилися на 25%, у Італії – на 28%. Найстабільніше українські мігранти користуються банківськими картками із України у Польщі (наймасовіша країна перебування), де скорочення платежів за липень-серпень становило лише 11% (а у гривневому обсязі витрати навіть збільшилися на 4%).

У структурі карткових витрат українців за кордоном майже 40% припадає на супермаркети та заклади громадського харчування. Ще 12% витрат спрямовується на купівлю одягу та взуття, 9% – на оплату проживання у готелях, 7% – на пальне.

Загалом, питома вага закордонних витрат українськими картами скоротилася до мінімуму за весь період військового стану. Якщо у травні частка закордонних розрахунків із українськими платіжними картами сягнула історичного максимуму в 28%, то у вересні цей показник становив вже 21%.


Також на тему:

  1. Українці за кордоном у квітні картками розрахувалися на 75 мільярдів гривень
  2. Дані Альфа-банку: на закордонні розрахунки припадає 28% грошових обсягів
  3. Споживання після провалу в березні консолідувалося на рівні 70% від довоєнного рівня
  4. Нині в Європі перебуває 4,6 мільйона біженців: розподіл за країнами
Подiлитись