23 вересня 2022

Кількість реєстрацій української версії домену Києва зросла на 24%

Регіональний домен міста Києва в україномовній транслітерації  kyiv.ua станом на 23 вересня має 1956 реєстрацій і ця цифра від показників лютого зросла на 24% (було 1567). Втім, ця цифра все ще майже в 20 разів менша від кількості зареєстрованих доменів в зоні з російськомовною транслітерацією kiev.ua. Так, нині зона kiev.ua має 38519 реєстрацій і ця кількість зросла на 1177 від показників лютого 2022 року (+3%). Відповідні дані містить статистика адміністратора доменної зони .UA.

Українська національна доменна зона .UA офіційно зареєстрована у 1992 році і тоді ж з’явилися й домени третього рівня для обласних центрів. При цьому, для частини міст першими почали функціонувати доменні зони, транслітеровані з російських назв. У 1997 році до більшості регіональних доменів додалася двохсимвольна альтернатива: sumy.ua — sm.ua, vinnica.ua —  vn.ua, тощо.

При цьому, українські версії доменів були запущені значно пізніше. Так, домен kyiv.ua запущено лише в грудні 2014 року. На той час в російськотранслітерованій зоні kiev.ua було  56641 реєстрацій.

Географічні домени з українською та російською транслітерацією є дзеркальними і автоматично резервуються за одним власником. Тобто, якщо реєструється домен в зоні site.kiev.ua, то за цим же клієнтом резервується site.kyiv.ua і власник має право викупити його.

Регіональні домени в російськомовній транслітерації має низка інших регіонів, але в інших регіонах в рази популярніші двохсимвольні варіанти доменів. Для прикладу, харківській регіон має три варіанти регіональних доменів: kh.ua, .kharkiv.ua, .kharkov.ua. Найпопулярніша зона kh.ua має 5026 реєстрацій. Зона  kharkov.ua – 1933 реєстрацій, хоча ця кількість і зросла на 13 від лютого. Зона kharkiv.ua нині має 660 реєстрацій в порівнянні з 627 реєстрацій від лютого. Для Чернівців також діє  три версії регіональних доменів: cv.ua, chernivtsi.ua та .chernovtsy.ua. Очевидно, двохсимвольна  найпопулярніша (1344 нині реєстрацій). Втім, зона chernovtsy.ua все ще має 72 реєстрації.

Подiлитись