02 серпня 2022

Оцінка МОМ: кількість ВПО зросла до 6,6 мільйона осіб

Станом на 23 липня кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становила 6,64 мільйона людей, що на 6% більше від попередньої оцінки станом на 23 червня. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Також відносно попередньо дослідження зросла кількість осіб, які планують зміну місця проживання внаслідок війни – з 1,32 мільйона осіб до 1,58 мільйона осіб. Кількість осіб, які повернулися додому залишалася без помітних змін – 5,54 мільйона осіб.

Також вдруге з початку досліджень в березні 2022 року МОМ зафіксувала зменшення загальної готовності до подальшого переміщення серед ВПО. Частка ВПО, які розглядають можливість подальшого переміщення, зменшилася до 26% порівняно з відносно невеликою і стабільною часткою українців, які лишаються у місцях свого звичного проживання. Серед ВПО на заході намір переміщуватися далі (в будь-яких напрямках, включно з можливим поверненням) мають 32%
респондентів, у південному макрорегіоні — 36%, на півночі — 27%, у центрі — 31%. У східному макрорегіоні частка ВПО, що мають намір переміщуватися далі, становить 20%.

Серед переміщених осіб основними секторами зайнятості були: торгівля, сфера послуг, освіта, будівництво, важка промисловість та виробництво. Водночас, серед переміщених осіб 60% працевлаштованих до початку вторгнення станом на проведення дослідження втратили роботу.

Повний звіт про переміщення читайте за посиланням.

Дані, представлені в цьому звіті, отримано на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ) у результаті проведення телефонного експрес-опитування, проведеного MultiCultural Insights. Дані зібрано серед вибірки в розмірі 2002 унікальні дорослі респонденти (віком від 18 років) в період із 17 по 23 липня 2022 року. Цю імовірнісну вибірку, що представляє понад 30 млн дорослих українців (віком від 18 років), було стратифіковано для досягнення репрезентативності на рівні 6 макрорегіонів України.

Згідно з глосарієм МОМ, внутрішньо переміщені особи (ВПО) — це особи або групи осіб, які були змушені або зобов’язані втекти або покинути свої домівки або місця звичного проживання, зокрема в результаті або з метою уникнення наслідків збройних конфліктів, широкомасштабного насильства, порушення прав людини або природних чи техногенних катастроф, і які не перетинали міжнародно визнаний кордон країни. Для операційних цілей цього опитування інтерв’юери визначають ВПО як осіб, які залишили своє місце свого звичного проживання через нинішню війну.

МОМ визначає термін «особа, яка повернулася» як особу, яка зазнала міграційного переміщення та повернулася до початкового звичного місця проживання. Для цілей цього аналізу МОМ визначає термін «особи, які повернулися» як респондентів, які повідомили про виїзд зі свого звичного місця проживання з 24 лютого через поточну війну на період щонайменше 2 тижнів (14 днів), але потім повернулися.


Також по темі:

Оцінка МОМ: кількість ВПО сягнула 8 мільйонів
Оцінка МОМ: зафіксовано зменшення кількості переміщених осіб
Оцінка МОМ: кількість ВПО зменшилася майже до 6 мільйонів
Кількість офіційно зареєстрованих ВПО складає 2,5 мільйони
Подiлитись