04 жовтня 2022

Росія вкрала українського зерна щонайменше на $530 мільйонів

Росія з початку повномасштабного вторгнення вкрала українського зерна щонайменше на 530 мільйонів доларів. Про це йдеться в розслідуванні The Associated Press.


У межах розслідування були вивчені супутникові зображення та дані морських радіотранспондерів для відстеження трьох десятків суден, які здійснювали понад 50 рейсів для перевезення зерна з окупованих Росією українських територій до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Також вивчалися декларації, публікації в соціальних мережах, а також відбувалися контакти з фермерами, вантажовідправниками та офіційними особами компаній, щоби розкрити подробиці масової контрабандної операції.


Відтак, журналісти встановили, що окупанти вивозять вкрадене зерно в російські порти, змішують його з російським зерном і вже під виглядом російського зерна продають. Також  змішування проходить безпосерденьо в морі, де великі вантажні судна зустрічаються з меншими суднами.


До всього, практикується банальне фальшування документів. Для прикладу, представники турецької компанії Yayla Agro заявили журналістам, що куплені ними з російського корабля Федір 8800 тонн кукурудзи за документами завантажили в російському порту Кавказ. При цьому супутникові знімки показують, що судно завантажили в окупованому Севастополі. Розслідувачі зафіксували не один випадок, коли судна з вимкненими транспондерами завантажують українське зерно в окупованому Криму, а згодом стверджують, що вантаж прибув із російського порту Кавказ.


Також по темі:

Аграрії щомісяця недоотримують щонайменше 760 млн $ через блокування експортних шляхів

Подiлитись