01 жовтня 2022

За 2 місяці роботи зернового коридору експортували 5,5 мільйонів тонн

Протягом 2 місяців роботи зернового коридору з трьох морських портів експортували 5,5 мільйонів тонн зернової продукції. Дані опублікувало Міністерство інфраструктури.


Найбільше відвантажено через порт «Чорноморськ» – 2,1 млн тон та вийшло 111 суден. Через порт «Одеса» відвантажено 1,5 млн тонн та вийшло 74 судна; через порт «Південний» відвантажено 1,9 млн тон і вийшло 56 суден.

Половина продукції – 2,59 млн тон – відправилася в порти Європи, ще 2,08 млн тонн в порти Азії. В порти африканських країн відправилося 0,83 млн тонн. При цьому, з країн Африки безумовним лідером отримання продукції став Єгипет з показником 383,5 тисяч тонн. Далі йдуть Туніс (86 тис. тонн), Лівія (78,9 тисяч тонн), Алжир (75,5 тис. тонн) та Судан (70,8 тис. т.).


При цьому, в співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН уже вийшли 4 судна з понад 120 тис. тонн пшениці для населення Ефіопії, Ємену та Афганістану. Найближчим часом до Чорноморська зайде п’яте судно під завантаження 30 тис. пшениці для Сомалі.

Про “Зерновий коридор”

Угоду про розблокування українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний” для вивезення на експорт зерна та іншої аграрної продукції 22 липня 2022 року підписано в Стамбулі. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі однакові угоди з ООН і Туреччиною. Вже 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту вирушило перше судно.


Також по темі:
  1. Аграрії щомісяця недоотримують щонайменше 760 млн $ через блокування експортних шляхів
  2. Від початку вторгнення вдалось вивезти лише 7% річного обсягу експорту зернових
Подiлитись