14 липня 2022

Руйнацію Ірпіня внаслідок бойових дій оцінили в $922 мільйони

За час окупації в Ірпені пошкоджено майже половину від загальної кількості споруд у місті – 10,5 тисяч будівель, з яких 2501 зазнали повного або сильного руйнування. Як наслідок, збитки інфраструктури міста Ірпінь від війни оцінюються у 25.3 млрд гривень або майже $922 млн. 

Обрахунок збитків інфраструктури Ірпеня проводився KSE Institute. Оцінка втрат здійснюється на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli.

За оцінками експертів KSE Institute, у загальній сумі збитків найбільша частка належить житловому фонду і складає 17.7 млрд гривень, з яких 11.6 млрд гривень – через руйнування багатоквартирних будинків міста. У Ірпені було зруйновано та пошкоджено 9690 житлових будинків та присадибних будівель і споруд загальною площею 4.1 млн м2. Це 48% від усього житлового фонду Ірпеня. 

На другому місці за обсягом руйнувань – соціальна інфраструктура. Внаслідок війни зруйновано 53% усіх соціальних обʼєктів міста, що призвело до збитків на суму 3.7 млрд гривень, з яких 1.3 млрд грн – завдані закладам освіти та 236 млн грн – медицині. Через бойові дії в Ірпені пошкоджено або зруйновано 54 освітні установи, 26 закладів охорони здоровʼя, 16 культурних та релігійних обʼєктів. 

Бойові дії, які велися у місті, спричинили руйнування і значної кількості обʼєктів промислової інфраструктури. Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, загалом це 323 пошкоджені або зруйновані промислові забудови та будівництва на 2.9 млрд гривень. 

Ще 262.5 млн грн збитків завдані місту через руйнування урядових, адміністративних будівель та відділень поліції й пошти. 

Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків міста Ірпінь доступний за посиланням. 

Подiлитись