25 серпня 2022

Війна з Росією: збитки села Мотижин під Києвом сягають 275 мільйонів

Збитки інфраструктури Мотижина від війни складають 274.9 млн грн або $10.1 млн. Підрахунок оприлюднив KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить» на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів.


Російська війська окупували село на третій день повномасштабного вторгнення і впродовж місяця контролювали село та частину траси, яка вела до Києва. Як наслідок від обстрілів у селі зруйновано та пошкоджено 527 споруд, з яких 130 зазнали повного або сильного руйнувань. 

  • Найбільших збитків та руйнувань завдано житловому фонду. Так, у Мотижині постраждало 479 житлових будинків та присадибних забудов загальною площею 39.5 тис квадратних метрів. Збитків зазнали 400 мешканців на загальну суму 190.2 млн грн.
  • Через руйнування промислових обʼєктів Мотижин втратив 50.9 млн грн. У селі зруйновано та пошкоджено 36 з 57 загалом промислових будівель.
  • Грошова оцінка збитків соціальної інфраструктури села складає 33.9 млн грн. У Мотижині внаслідок бойових дій постраждало 12 обʼєктів. Серед зруйнованих росіянами обʼєктів Мотижинський ліцей, який працював понад 50 років. Крім того, російські загарбники розгромили та розграбували приватний дендрологічний парк “Добропарк”. 

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків Мотижина доступний за посиланням. 


Також по темі:

Подiлитись