14 листопада 2022

Вторгнення Росії: прямі збитки аграрному сектору  склали $6,6 мільярдів 

Прямі збитки від війни в сільському господарстві України cтаном на 15 вересня 2022 року сягнули $6,6 млрд. Про це свідчать результати «Огляду збитків від війни в сільському господарстві України», який підготували Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр)  і Міністерство аграрної політики та продовольства України.

  • втрати сільськогогосподарської техніки сягають $2,9 млрд: 84,2 тис. одиниць техніки та устаткування повністю або частково пошкоджені (11% наявних до 24 лютого);
  • збитки зерносховищам складають  $1,1 млрд. Загалом було пошкоджено або знищено зерносховищ сукупною ємністю 9,4 млн тонн одночасного зберігання (цей обсяг не враховує потужності, які залишаються недоступними через тимчасову окупацію). Орієнтовна вартість ремонту пошкоджених та заміни знищених зерносховищ наближається до 1,1 млрд дол. США.
  • збитки тваринництву складають  $362,5 млн. Орієнтовна кількість тварин, які загинули внаслідок агресії РФ становить майже 400 тис. бджолосімей, 95 тис. голів кіз та овець, 212 тис. голів великої рогатої худоби, 507 тис. свиней та майже 11,7 тис. голів птиці.
  • збитки багаторічним культурам складають $348,7 млн. На постраждалих територіях знищено понад 14,3 тис. га багаторічних насаджень.
  • збитки факторам виробництва (пальне, добрива, ЗЗР) – $ 95,4 млн. Знищено та викрадено 0,6 тис. тон засобів захисту рослин (ЗЗР), 124 тис. тон добрив та 11,5 млн літрів палива.
  • збитки внаслідок втрати виробленої продукції – $1,9 млрд. Внаслідок повномасштабного вторгнення було знищено або викрадено 2,8 млн тонн зернових та 1,2 млн тонн олійних культур.

В огляді застосовувалися непрямі методи оцінки пошкоджень. Цей підхід передбачає визначення територій, що постраждали від активних бойових дій, обсяг ресурсів, розташованих на таких територіях на момент повномасштабного вторгнення РФ, та використання коефіцієнтів пошкоджень, що визначаються окремо для кожного регіону та категорії пошкоджених активів. У розрахунках вартості пошкодженої техніки ми керуємося принципом “відновлювати краще, ніж було” (”build back better”), і припускаємо заміну техніки новою в тих випадках, коли вона не підлягає ремонту.

Повний документ Огляду збитків від війни в сільському господарстві України


Також на тему:

Вторгнення Росії: непрямі втрати аграрного сектору сягають $34,25 млрд

Подiлитись